KURZ euro

Euro se stalo živou světově uznávanou měnou od ledna 2002, kdy jím začalo platit 12 států Evropské unie. Euro dnes používá celkem 19 států. Pro přijetí společné evropské měny musí země splnit tzv. Maastrichtská kritéria, která se týkají veřejných financí, celkové ekonomické situace země a stability měny.

Kurz euro je druhou nejpoužívanější měnou na světě a zároveň kurz euro czk je klíčovým měnovým párem pro ČR. Aktuální kurz eura včetně grafu a historického vývoje eur czk najdete právě zde. Zajímá vás euro to czk, jeho dosavadní vývoj a predikce? Pak jste na stránce euro kurz na správném místě.

Aktuality kurzu euro

14.6.2024

Glosa dealera

Maďarsko musí zaplatit pokutu 200mil eur plus penále. No, musí. Musím zaplatit já, když nezaplatím parkovný, ale jak říkal jeden náš vysoký politik, státní dluhy se platit nemusí.

13.6.2024

Glosa dealera

Česko nakoupí 77 tanků Leopard za 52 miliard korun, k tomu zakázka na stíhačky F-35 v řádek stovek miliard. Já chci mír. A historie jasně ukazuje, že nejlépe se ho docílí třeba stavbou dálnic.

12.6.2024

Glosa dealera

Polsko aktivovalo kvůli ruskému úderu svoje letectvo. Já jen čekám, kdy Putinovi za ty jeho provokace taky jedna přiletí.

11.6.2024

Glosa dealera

Ruští politici posílají Macrona se Scholzem do důchodu, prý je to čas vhodný na odchod. Kdo jinej by měl vědět, kdy je vhodný čas na odchod, než tihle kluci z Kremlu.

10.6.2024

Glosa dealera

To bylo řečí, vztahy jsou na bodu mrazu, nejste právní stát atd. A díky ČR se Turek do EU dostal.

7.6.2024

Glosa dealera

Konečně jsem přišel na to, jak se zbavit té proradné Evropské unie. K těm volbám prostě nejdu.

6.6.2024

Glosa dealera

Blíží se volba předsedy Svazu ledního hokeje. A jak tak sleduju ty zákulisní čachry, začínám mít obavu, aby ten letošní titul nebyl nakonec to nejhorší, co se našemu hokeji mohlo stát.

5.6.2024

Glosa dealera

Už půl roku jdou tržby domácím maloobchodníkům nahoru. Nedivím se. Žena otevře skříň a nemá co na sebe, musí si něco koupit. Děti otevřou lednici a tam není nic k jídlu, musíme nakoupit. A takhle pořád dokola. Já pak nadšeně čekám další růst mezd.

4.6.2024

Glosa dealera

Tuzemský mzdový růst v Q1 24 pravděpodobně zrychlil. To je asi důvod, proč jsem ho nezachytil. Běhám stejně rychle, jako chodím, takže mi prostě utekl.

3.6.2024

Glosa dealera

Chtěl jsem vystoupit z komfortní zóny, takže osobní kouč. Zviditelnit se mi pomohl reel maker. Potom krize kvůli málo lajkům. Naštěstí pomohla vztahová koučka. Takže rychle najít work life balance a šup zpátky do komfortní zóny.

30.5.2024

Glosa dealera

Nový předpis Evropské unie AI Act, má za cíl zkrotit umělou inteligenci, aby lidem pomáhala a nikoliv škodila. Jen, aby časem AI nezkrotila Evropskou unii.

29.5.2024

Glosa dealera

Na pánské toaletě ve sněmovně objevila ochranná služba kokain. Vést zemi je občas pěkná řežba a velká jízda.

28.5.2024

Glosa dealera

Jednotlivý bankéři ECB se vyjadřují k zasedání příští týden. Sazby snížíme, prostor máme velký, nebudeme čekat na Fed. Takových hrdinů už tady bylo.

27.5.2024

Glosa dealera

Jak kluci s bruslemi a hokejkami dokázali spojit rozdělenou společnost. Hluboce smekám pánové!

23.5.2024

Glosa dealera

Dnes večer ČR vs USA. Schválně, jestli má Pasta větší hodnotu než F-35.

22.5.2024

Glosa dealera

Lagardeová se víc než vysoké inflace bojí znovuzvolení Donalda Trumpa. Každý máme svýho Babiše ve skříni, co nechceme, aby se vrátil.

21.5.2024

Glosa dealera

Před nedávnem jsem na koncertu jedné slovenské kapely slyšel poděkování frontmena za hojnou účast, i když jsou podle něj „zbytečný jak maďarskej forint“. Tak dneska budou zbytečně snižovat sazby.

20.5.2024

Glosa dealera

Nízkonákladový letecký dopravce Ryanair vygeneroval rekordní zisk. Celoročně jej navýšil o 34 procent. Prostor k jeho zvýšení vidím i tak spoustu. Každý pasažér s sebou na let přinese: Vlastní kanystr s palivem, vlastní toaletní papír, vlastní plovací vestu, případně třeba nafukovacího plameňáka...

17.5.2024

Glosa dealera

Fortuna je na prodej. Za 2mld EUR je to taková sázka do loterie.

16.5.2024

Glosa dealera

Tradiční značka OK, pod kterou operuje svoje lety jedna z nejstarších aerolinek na světě ČSA, od konce letní sezóny končí. Dokázali jsme to se Sazkou, tak proč ne s národním dopravcem.

14.5.2024

Glosa dealera

Některé společnosti začaly používat umělou inteligenci na manažerské pozice. Rozepisuje například spravedlivě směny, jedná bez emocí. Nevýhodou může být, že neumí správně motivovat zaměstnance. Debata po práci u piva tak bude zajímavá: "To je blbec, co? Se nedivím, že nikoho nemá!"

13.5.2024

Glosa dealera

Začalo nám mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě. Pátek: Koho tam ten Rulík nanominoval? Děs a běs, ať radši ani nehrajou. Sobota: Ti naši, ti hrajou co? Vždycky jsem jim věřil!

10.5.2024

Glosa dealera

Stížnosti na čínskou tovární výrobu jsou stále hlasitější, ale nic se měnit zřejmě nebude. Už chápu návštěvu Si Ťin-pchinga v Evropě, přišel se nám vysmát osobně.

9.5.2024

Glosa dealera

České firmy se staví k přijetí Eura pozitivně. Odstranilo by jim kurzové riziko. Cožee? Není přece nad to ráno kouknout na kurz, přečíst si glosu, a potom mi zavolat, proč to nešlo tam, kam (ne)mělo.

7.5.2024

Glosa dealera

Čínský prezident Si Ťin-pching je v Evropě. Po Francii míří do Srbska a Maďarska místo do Bruselu. Asi radši plieskavici a klobásy než pralinky.

6.5.2024

Glosa dealera

Obával jsem se, zda dnes vůbec vyjde Slunce. Max Verstappen nevyhrál včerejší Grand Prix formule 1 v Miami.

3.5.2024

Glosa dealera

Když mohl, tak sazby nezvyšoval, když může víc, tak je snižuje jen velmi opatrně. Ale investovat do akcií to jo, to by se mu líbilo.

2.5.2024

Glosa dealera

Ach vy guvernéři, někdy jste jako rozverní školáci. Tak Aleši, přestaň se obouvat do Jirky a věnuj se tomu, čemu máš. Jirko ty už si všechno co si měl řekl, tak jim dej šanci.

30.4.2024

Glosa dealera

Mercedes v 1Q 3,6 mld. EUR, AirFrance-KLM 176 mil. EUR, Španělsko o +0,7 % mezikvartálně, Carlsberg 17,3 mld. DKK, Škoda klesla o 1,7 % na 13,5 mld. CZK, Erste 783 mil. EUR nad očekávání a HDP ČR +0,4 %. Lepší čísla jsme si opravdu nemohli, nemohli přát!

29.4.2024

Glosa dealera

Tak znovu! Vy jste spolu nehovořili? Hovořili! Nehovořili! To není Cimrmanova hra. To je zápis z jednání o důchodové reformě naší republiky.

26.4.2024

Glosa dealera

Arnault posiluje vliv rodiny ve svém konglomerátu LVMH. Jistě se o něm dá říct, že je jakousi značkou Francie a Francouzi jsou na něj pyšní. Pan Babiš jde obrácenou cestou a naopak se rodiny tak nějak zbavuje. A s tou oblíbeností u nás, no, a taky se těšíte na léto?

25.4.2024

Glosa dealera

České dráhy vydělaly za loňský rok skoro 4 miliardy korun. To by mě zajímalo, jak to dělají? Zpoždění všech japonských šinkansenů za rok je dohromady osm hodin. To jen můj vlak do práce nabere za pár dní.

24.4.2024

Glosa dealera

Guvernér Michl se pustil do kritiky měnové politiky minulých let. Já si počkám na tvoje vysvědčení Aleši a to pak bude sekec mazec.

23.4.2024

Glosa dealera

Paštika letos vyjde levněji v Chorvatsku než u nás. Ekonomika ztratila poslední kousky logiky.

22.4.2024

Glosa dealera

Chceš-li být premiér, musíš se rozvést, nebo rozvedený být. Andrej Babiš hlásí splněno.

19.4.2024

Glosa dealera

285870kč. Tolik dluží každý Čech. Nemám rád dluhy, radši to zaplatím. Ale doma jsme 4, to aby mi mně i manželce zvedli plat. Ale mzdová spirála zvýší inflaci. To je hodně začarovanej kruh.

18.4.2024

Glosa dealera

Vysoká inflace v USA zdražuje peníze a hypotéky tak levnější nebudou. Takže, kdo může za vaší vysokou splátku? Američani, kdo jinej!

17.4.2024

Glosa dealera

Dle analytiků by výrobce luxusního zboží Hermés mohl předstihnout konkurenta Luis Vuitton. Snad se to nedozví partnerka, jinak mě o víkendu čekají nákupy nového šatníku.

16.4.2024

Glosa dealera

Znáte Harryho Pottera? Slováci dostali huláka od Evropské komise. Když si budou dementoři dál dělat co chtějí, EK jim zastaví tok peněz a to dřív, než řeknou Metlobal.

15.4.2024

Glosa dealera

Slovenská inflace zpomaluje výrazným tempem. Popravdě mně se zdá, že tam celkově hodili bratia zpátečku.

12.4.2024

Glosa dealera

Litva se rozhodla nic nepodcenit a zintenzivňuje posilování svojí armády. Já nevím, já bych stavěl dálnice.

11.4.2024

Glosa dealera

ECB prý dneska na svém zasedání nepřekvapí. Abychom nakonec nekoukali, jak Dlabajová z jara.

10.4.2024

Glosa dealera

Inflace se nám stabilizovala na dvou procentech. Tak teď už zbývá jen po čínském vzoru stabilizovat společnost a všichni budeme happy.

9.4.2024

Glosa dealera

Ficova vláda oznámila zvýšení daní na slazené nápoje. Já myslím, že to Slovákům jeho vláda ještě pořádně osladí i bez daně.

8.4.2024

Glosa dealera

Díky mému věku, že jsem vyrůstal v době Československa, mi slovenština nedělala problém. Tedy až do včerejška, teď už vám nerozumím.

5.4.2024

Glosa dealera

Maloobchodní tržby bez aut v únoru popáté v řadě meziměsíčně vzrostly. Reálná mzda klesá. Takhle dětem vysvětluju ekonomiku. I když vydělávám vlastně méně, maminka stejně utrácí víc, ale mě to netrápí, protože inflace klesá, zjednodušeně je levnější zboží.

3.4.2024

Glosa dealera

Největší výdajovou položkou rozpočtu v loňském roce byly sociální dávky a vláda si chce půjčit od střadatelů na důchod, aby měla na jádro. A kdo půjčí na jídlo mně, až budu v důchodu?

28.3.2024

Glosa dealera

V sobotu jsem si nenechal ujít demonstraci proti bídě. Ta cenzura, nesvoboda, to všechno musí brzy skončit! ČR musí být na prvním místě! Jen v neděli teda letím do Ománu na dovolenou...

27.3.2024

Glosa dealera

Colt navýšil tržby i zisk, Philip Morris naopak zaostal za očekáváním. Nerad bych se dožil toho, aby se v ČR víc umíralo na zásah kulkou než na následky kouření.

26.3.2024

Glosa dealera

Josef Středula byl opětovně zvolen předsedou odborů a dle jeho slov nemáme o jejich síle pochybovat. Já bych mu hlavně připomněl, ať si nezapomene nastavit trvalý příkaz na zaplacení příspěvků.

25.3.2024

Glosa dealera

Spojení slov politicky a neutrální mi z úst pana Michla zní jako oxymoron.

21.3.2024

Glosa dealera

Půl procenta dolů není špatný, ještě aby si toho všimli moji bankéři, až mi budou dávat sazbu.

20.3.2024

Glosa dealera

Dnešní zasedání ČNB budeme napjatě sledovat. Sníží sazby o hodně nebo o málo? A když o málo, řeknou, že mohli o hodně? A když o hodně, můžou říci, že mohli i o málo. Případně, že příště už to bude o hodně....nebo o málo...

19.3.2024

Glosa dealera

Odborná predikce pro nadcházející zasedání ČNB dle dostupných informací, indícií a analýzy dat je následující. Jsem napnutej jak kšandy.

18.3.2024

Glosa dealera

Vladimir Putin získal ve víkendových volbách 87 % hlasů. Má tak dalších šest let nového funkčního období, aby těch zbylých 13 % přesvědčil, že Josif Stalin byl proti němu pohádkovej dědeček.

Články

Tuzemská inflace zpomalila svůj růst

Domácí inflace roste pomaleji. Koruna oslabila proti euru i dolaru. Německá inflace dle očekávání. Dnes dorazí inflace z USA. Večer...

Eurovolby pomohly dolaru

Trhy včera vstoupily do nového týdne po proběhlých volbách do Evropského parlamentu. Po nich euro dále ztrácelo vůči dolaru.

ECB zahájila snižování sazeb

Hlavní událostí včerejška bylo zasedání ECB. Na něm Evropská centrální banka zahájila cyklus snižování sazeb.

ECB po osmi letech sníží sazby na euru

ECB dnes začne cyklus utahování měnové politiky. Očekává se snížení sazeb o 25 bb. Koruna včera posílila proti euru i dolaru. Polská...

Nálada v německém sektoru služeb roste

Německý Index PMI ve službách byl v květnu revidován směrem vzhůru na 54,2 z předběžných 53,9 bodu, což představuje u našich západních...

Dolar posiluje, parita se zatím odkládá

Česká koruna včera oslabila proti euru, vůči okolním měnám si polepšila. Americký dolar během úterý posbíral zisky na hlavním měnovém...