KURZ dolaru

Měna dolar je světovým číslem jedna. Je oficiální měnou ve více než dvaceti státech a územích celého světa. Od začátku 70. let 20. století se dolar stává jedinou měnou, ve které je obchodována ropa. To z dolaru rázem udělalo hlavní rezervní měnu všech zemí a tento statut požívá dodnes.

Kurz dolaru je nejvyhledávanější měnou na světě. USD CZK je pro ČR jedním z hlavních měnových párů. Aktuální kurz dolaru a konkrétně kurz dolar koruna včetně jeho dosavadního vývoje, predikcí a komentáře na téma kurz USD najde na stránce dolar kurz.

Aktuality kurzu dolar

12.4.2024

Glosa dealera

Podle agentury Bloomberg bude Apple brzy vyrábět nové čipy M4. Budou mít lepší paměť a podporovat umělou inteligenci. To je jasný! Chtějí nás ovládnout, covid byl jen začátek. Výhodou je, že Macy jsou drahé a nebudou v každé domácnosti, zatím.

11.4.2024

Glosa dealera

Vyšší inflace je nábojem do Donaldovi bambitky. To bude ještě divoký na tom západě.

10.4.2024

Glosa dealera

V Argentině pokračuje v reformách nově zvolený pravicový prezident Milei. Z pohledu ekonomů se prý jedná o experiment s nejasným výsledkem. Pokud to nevyjde, bude to prostě jen nepovedený pokus číslo osmdesát čtyři, není co ztratit.

9.4.2024

Glosa dealera

Saudská Arábie staví vlastní Silicon Valley. Pokračuje tak v postupném odklonu hlavních příjmů své ekonomiky z ropného průmyslu do jiných odvětví. Princ Salmán nám k tomu řekl:"A brzy si vás kúpíme všecky!"

8.4.2024

Glosa dealera

Amerika překvapila nabušeným trhem práce. No aby to nebylo jako u nás v ne tak dávných časech. Práci měli všichni, ale nikdo nic nedělal.

5.4.2024

Glosa dealera

Google zvažuje zpoplatnění služeb založených na generativní umělé inteligenci. Třeba se dočkáme doby, kdy AI vyhodí vedení Google a řekne si o zvýšení platu vašemu počítači.

3.4.2024

Glosa dealera

Teprve to, že nemáme zástupce v první stovce nejbohatších lidí světa, mě utvrdilo v tom, že se nám příliš nedaří. Babička měla pravdu, přišla bída.

28.3.2024

Glosa dealera

Donald Trump nabízí ve svém videu speciální vydání Bible. No nějak se na ty kauce, exekuce atd. vydělat musí.

27.3.2024

Glosa dealera

V USA rostou mzdy zaměstnancům, kteří nepracují z domova, ale z kanceláře. Ještě přidejte příplatek za to, že je ta kancelář v prvním patře. Jako bych tohle už někdy slyšel.

26.3.2024

Glosa dealera

Nezávislý kandidát na prezidenta USD Robert Kennedy chce ve volbách zaskočit Bidena s Trumpem. V souladu s tradicí rodiny Kennedyů se dá hovořit o takovém atentátu.

25.3.2024

Glosa dealera

Čína bude postupně odstraňovat z vládních počítačů čipy od amerických společností AMD a Intel. Američani už dlouho odstraňují zařízení, co jim všude možně nastrkala Čína.

21.3.2024

Glosa dealera

My vám ty sazby snížíme! Ale ne dnes, ani zítra, snad v létě a když to nevyjde, tak na podzim už určitě.

20.3.2024

Glosa dealera

V Japonsku naopak úrokové sazby zvedly nad zápornou hodnotu, a to po 17 letech. Jasná věc, kamikaze taktika není na místě!

19.3.2024

Glosa dealera

Trump chce zpět do svého týmu Paula Manaforta. Toho, kterému dal milost, protože byl odsouzený za spiknutí. To zní jako konkurz na povedenou partičku.

18.3.2024

Glosa dealera

Druhá strana Atlantiku nezůstává pozadu. Donald Trump prohlásil, že pokud nevyhraje nadcházející prezidentské volby, žádné další volby už nebudou. "Já, já, já, jenom já!"

15.3.2024

Glosa dealera

Sociální síti Tik Tok zdá se v USA běží poslední tik tak.

14.3.2024

Glosa dealera

Boeing se díky problémům s dodržováním bezpečnostních předpisů ve výrobě dostává do stále větších problémů. Zlaté padáky si ovšem minulé vedení vyplatilo. Jen teď nezbylo na padáky pro pasažéry.

13.3.2024

Glosa dealera

Ať první sníží sazby oni, mají lepší inflaci. Ne ne, ať si je sníží sami, když jsou takoví optimisti v prognózách. Občas mám pocit, že místo na finančních trzích jsme u nás s dětmi v obýváku.

12.3.2024

Glosa dealera

Bitcoin dosahuje nových historických maxim. Zároveň se kupí obavy o jeho přehřátí. Já ho koupený nemám, takže můžete být v klidu, půjde to až na 100 tisíc dolarů.

11.3.2024

Glosa dealera

Vlak Bitcoin si jede po své vlastní cestě a nikdo neví, kam vlastně jede. Ti co nenastoupili včas, teď litují, ti co nastupují teď, doufají, že to bude ještě dlouhá cesta. Úplně obráceně než ČD, možná proto je ziskový, zatím.

8.3.2024

Glosa dealera

Joe Biden: "Ukrajina může zastavit Putina, bez naší pomoci může být ohrožena celá Evropa". Agresorovi případně dobité území přenecháme, zbraně nám též případně nedodávejte, aby se konflikt zbytečně neeskaloval. Bratrská pomoc z let 1968 u nás a v roce 1956 v Maďarsku se vyloženě osvědčila. Žádný stres, nějak se dohodneme.

7.3.2024

Glosa dealera

Americký Fed i nadále omílá stejnou písničku. Já budu chodit po špičkách, snad tě tím nevzbudím, až inflace bude v tmách, snížením tě probudím.

6.3.2024

Glosa dealera

NATO bez USA, jednostranná dohoda Ruska s Ukrajinou, rozpolcená Evropa. Možná již brzy na Vašich obrazovkách.

5.3.2024

Glosa dealera

Jeff Bezos sesadil Elona Muska z pozice nejbohatšího muže planety. Jeho jmění je více, jak dva rozpočty České republiky. Ale obávám se, že být Amazon naší státní firmou, je v mínusu a těsně před krachem. Nemohl by za to nikdo, samozřejmě.

4.3.2024

Glosa dealera

Žena se mě ráno ptala, jestli nemám nějaký drobný dětem na svačinu. Vybrali mi bitcoinovou peněženku a do školy prý budou lítat tryskáčem.

1.3.2024

Glosa dealera

V USA roste mezi firmami popularita dynamické cenotvorby, kdy se mění ceny podle času, nebo dle aktuální poptávky. Hrozně se těším, až to dorazí i k nám a třeba v noci bude obědové menu levnější než přes den.

29.2.2024

Glosa dealera

Connor McDavid dnes brankou v prodloužení ukončil desetizápasové čekání na gól. To byla tutová sázka, tzv. "za barák". Jen jsem teda o ten barák během těch deseti zápasů málem přišel, dřevák jeden!

28.2.2024

Glosa dealera

Eurodolar je zaparkovaný u 1,08 a nikam se mu nechce, zdá se. Takový to, když najdete dobrý místo na sídlišti a i když byste potřebovali zajet na nákup, to místo se vám pouštět nechce.

27.2.2024

Glosa dealera

Warren Buffet si stěžuje na nedostatek příležitostí, ale drží rekordní hotovost. Já mám rekordní množství příležitostí, ale nemám hotovost. Asi Warrenovi brnknu.

26.2.2024

Glosa dealera

Donald Trump na posledním setkání s voliči: "Musím se dostat zpět do Bílého domu, abych zachránil Ameriku". V historii se podobní spasitelé vyloženě osvědčili.

23.2.2024

Glosa dealera

Big Mac index: Česká koruna byla v lednu podhodnocená k dolaru o 19 procent. Znamená to, že je na tom špatně koruna, dolar, nebo bych si měl dát k obědu raději kuře?

22.2.2024

Glosa dealera

Německo předběhlo Japonsko v žebříčku HDP. USA se směje z vrcholu, Čína lechtá mírně odspodu.

21.2.2024

Glosa dealera

Možná dříve, možná taky později. Možná o hodně, nebo míň, nebo taky vůbec. Zdá se, že se bankéři Fedu učili rétorice v Čechách.

20.2.2024

Glosa dealera

To je hrozná nuda ten eurodolar. Nemá aspoň někde vystoupení Trump nebo Biden?

19.2.2024

Glosa dealera

Jaromíru Jágrovi včera vyvěsili dres pod strop haly v Pittsburghu. Já si vzpomněl na časy, kdy jsem ráno zapnul teletext (ano, teletext!) a koukal, kolik žlutých zápisů bude v evidenci branek a asistencí nočního utkání Penguins. Uteklo to...

15.2.2024

Glosa dealera

Sledovanost Super Bowlu dosáhla rekordní hodnoty 123,4 miliónu diváků. Co by Vladimír Putin za takovou sledovanost svých rozhovorů dal.

14.2.2024

Glosa dealera

Zprávy o americké inflaci přinesly koruně oslabení. Takže! Kdyby snad vrazi z Wall Streetu přepadli nás jak saně, poznají záhy lidu hněv, promluví naše zbraně!“

13.2.2024

Glosa dealera

Čerstvý vítěz Super Bowlu Travis Kelce je šťastný muž. Jeho partnerka, zpěvačka Taylor Swift, sedla po koncertu v Japonsku do tryskáče, aby zápas v Las Vegas stihla. To moje bývalá přítelkyně za mnou nechtěla dojet ani deset kilometrů.

12.2.2024

Glosa dealera

Kanadská míra nezaměstnanosti klesla na 5,7 %. Óóó Cánadá... Ani po shlédnutí 300 hokejových zápasů reprezentace javorového listu, tu hymnu stejně dál neumím.

2.2.2024

Glosa dealera

V průzkumech voleb amerického prezidenta, je to 49:45 ve prospěch Donalda Trumpa. Bidena by prý porazila i druhá republikánská kandidátka Haleyová. Já nevím, při vší úctě k věku obou mužů, by je asi měla porazit i bába s nůší.

1.2.2024

Glosa dealera

Americký dolar je nejdražší od listopadu. To jsou celí oni, všechno nejvyšší, nejlepší, největší a navíc nejdražší.

31.1.2024

Glosa dealera

Google zvýšil zisk díky AI o polovinu. Upozornění Muska a dalších, že AI je třeba brzdit padnou jistě na úrodnou půdu.

30.1.2024

Glosa dealera

Inflace v Zimbabwe zrychlila na 26,5 %. Jistě vás zajímá, čí je to drahota. Tak vězte, že Mnangagwova!

29.1.2024

Glosa dealera

Americká data ukazují, že za velkou louží se docela daří. Tak hurá, všichni na Titanic.

26.1.2024

Glosa dealera

HDP USA dosáhl vyššího růstu, než se očekávalo. To byla velmi dobrá zpráva z hlediska dalšího zmírnění inflace a měkkého přistání. Moje babička vždycky říkala, nahoru neodletíš a dole tě najdem. Jak ta se mýlila.

25.1.2024

Glosa dealera

Argentinu ochromila generální stávka. Protestujícím vadí reformy nově zvoleného prezidenta Mileie. Tohle už zachrání jedině Messi. Kde si?

24.1.2024

Glosa dealera

Mexiko po zbrojovkách žádá odškodnění ve výši deseti miliard dolarů za to, že svým počínáním napomáhají pašování svých výrobků do Mexika. Já budu žalovat Mexiko, že svým kulinářským počínáním napomáhá moji nedietě.

23.1.2024

Glosa dealera

Riot Games, vyvíjející počítačové hry, zruší 530 pracovních míst. Vše zlé pro něco dobré. Třeba děti stráví méně času u obrazovky, ačkoliv...

22.1.2024

Glosa dealera

Tento týden zdá se bude dost nudný, tedy až do čtvrtka. To budou k obědu americké Hot Dogy Pečené.

19.1.2024

Glosa dealera

Máme dobrou zprávu pro Ameriku. Shutdown v pátek nebude, A Béda Trávníček hlásí, že letos je to opravdu, opravdu naposledy.

18.1.2024

Glosa dealera

250 miliardářů v otevřeném dopise žádá o vyšší zdanění. Chce se skoro říct, že se na tom usnesli na sjezdu odborového svazu světových miliardářů.

17.1.2024

Glosa dealera

TIowa, Trump tu vyhrál v primárkách.

16.1.2024

Glosa dealera

Bývalá spojenkyně Donalda Trumpa Nikki Haley může být jeho největší soupeřkou v primárkách. Donald by si díky bývalé ženě Ivaně možná mohl teď pobrukovat: "Pár přátel stačí mít..."

15.1.2024

Glosa dealera

Polovina ledna je již tradičně období, kdy padají všechna předsevzetí ze začátku roku. To o nižší americký inflaci už padlo taky.

Články

ECB trhy nepřekvapila, koruna koriguje

Zasedání ECB proběhlo v souladu s očekáváním, koruna posílila zpět pod 25,40 EURCZK.

V USA vyšší inflace, co na to Fed?

Meziroční míra inflace v USA zrychlila v březnu druhý měsíc po sobě na 3,5 % z únorových 3,2 %, což je nad tržními prognózami 3,4 %. Ve...

Česká koruna se vzpamatovává ze včerejšího výprasku

Česká koruna včera nepěkně odnesla zhoršenou náladu na světových trzích. Svůj díl kořisti si na její konto "ukrojili" euro i dolar, ale...

Únorová obchodní bilance v rekordním přebytku

Kurz koruny včera bez větších pohybů. Domácí míra nezaměstnanosti zřejmě klesne pod 4 %. Nejzajímavější domácí ekonomický údaj tohoto...

Není pátek jako pátek

Silná data z amerického trhu práce poukazují na dobrou kondici americké ekonomiky a oddalují proces snižování sazeb.

Růst pracovních míst v USA opět nad odhady trhu

Nejnovější NFP report mapující přírůstek nových pracovních míst mimo zemědělský sektor ve Spojených státech opět vykázal velmi solidní...