zpět

Koruna bez výraznějších impulsů

6.3.2024

Koruna zůstává v klidovém režimu. Trhy vyčkávají na komentáře šéfa Fedu Powella. V Polsku dnes budou rozhodovat o sazbách.

Česká koruna se v úterý vyhnula výraznějším pohybům a většinu dne se obchodovala v rozmezí 25,35 až 25,40 EURCZK, přičemž v souhrnu několik haléřů posílila a nynější kotace se tak nacházejí právě v blízkosti 25,35 EURCZK. Kurzem naší domácí měny nepohnul ani rozhovor Tomáše Holuba z ČNB, který se vyjádřil ve znamení postupného a relativně opatrného uvolňování měnové politiky. V rámci příchozích dat byl včera zveřejněn vývoj mezd za poslední čtvrtletí minulého roku. Průměrná reálná měsíční mzda v České republice meziročně klesla o 1,2 %, což znamená již devátý kvartál v řadě, kdy se vývoj reálné mzdy nachází v záporných číslech.

Ústředním bodem pro dnešní obchodování bude vystoupení šéfa Fedu Jerome Powella, který dnes zamíří před sněmovní výbor pro finanční služby a zítra před bankovní výbor Senátu. Z makrodat dnes bude v odpoledních hodinách zveřejněn ADP report ze soukromého sektoru pracovního trhu, který by dle předběžných odhadů měl vykázat opět celkem solidní čísla. Americký dolar se v průběhu úterní seance obchodoval v úzkém rozpětí okolo úrovně 1,0850 EURUSD, po zahájení obchodování v USA sice mírně ztratil, následně však ztráty americká měna vykompenzovala.

Očekávané události