zpět

Jsou svátky…..

4.7.2024

Obchodování už ode dneška bude poznamenané svátky. Dnes je totiž svátek v USA (Den nezávislosti), zítra je pak svátek u nás (Cyril a Metoděj). Na trzích tak může být nižší aktivita, nicméně i tak nás čekají důležitá data a události.

I přesto, že dnes je již svátek v USA a zítra u nás, čeká nás ještě poměrně dost událostí, které mohou ovlivnit kurz eura, dolaru i libry. Z domova dnes byly zveřejněny maloobchodní tržby za květen, které zaostaly za očekáváním s meziročním růstem 4,4 %. Odpoledne ECB zveřejní zápis z posledního zasedání, kde snížila úrokové sazby. Zítra pak přijdou důležitá data z trhu práce. A ve Velké Británii se dnes konají volby – výsledky se dozvíme zřejmě v noci na zítřek.

Takže rozhodně nás čeká řada událostí, které mohou pohnout s kurzem koruny i během zítřejšího svátku. Včera se držela relativně v klidu v pásmu 25,15 -25,20, odpoledne spíše u spodní hranice. Dnes ráno se sice kurz nacházel pod 25,15 EURCZK, horší výsledek maloobchodu ale kurz posílá na 25,18 EURCZK. Dolar včera lehce ztratil vůči euru (dostal se krátce nad 1,08 EURUSD) po trochu horších datech z trhu práce (ADP report), což koruně přineslo zisky vůči dolaru a ta se vrátila pod 22,30 USDCZK. Mnohem důležitější data z amerického trhu práce ale přinese až zítřek – pravidelné oficiální statistiky první pátek v měsíci.

Očekávané události