zpět

Česká koruna se vzpamatovává ze včerejšího výprasku

10.4.2024

Česká koruna včera nepěkně odnesla zhoršenou náladu na světových trzích. Svůj díl kořisti si na její konto "ukrojili" euro i dolar, ale také okolní středoevropské měny z regionu. Hlavní měnový pár se nakonec žádné změny nedočkal.

Úterní obchodování přineslo české koruně citelnou ránu, která byla zřejmě dána zhoršením nálady na světových trzích. Naše domácí měna se propadla z ranních 25,35 EURCZ nakonec až na 25,42 a dnes ráno se drží stále těšně nad hranicí 25,40 EURCZK. Polský zlotý si udržel během dne proti jedné evropské měně svých ranních 4,26 EURPLN a silné pozice využil k posílení proti české koruně, kde dosáhl hodnoty 5,96 PLNCZK. Téměř beze ztrát vyšel vůči euru i forint, který se udržel na 390 EURHUF. I on využil včerejší příležitost a posílil proti české měně, konkrétně na 15,34 CZKHUF. Pro dnešní den očekáváme na české koruně pohyb v pásmu 25,35 – 25,40 EURCZK.

Na hlavním měnovém páru včera euro během dne nastoupilo do velmi razantní ofenzivy, ta ale skončila stejně rychle, jako začala. Konec seance se tak opět nesl v duchu ranních 1,085 EURUSD. Americký dolar během úterý velmi posílil proti české koruně, dostal se až na 23,41 USDCZK, kde se nachází i na začátku dnešního obchodování. Dnešní odpolední inflace v USA by v případě odchylky od prognóz mohla zvýšit volatilitu na české koruně, která po dopolední tuzemské inflaci za březen dostala pozitivní impulz a vzchopila se k ziskům.

Očekávané události