zpět

BlackRock, Van Eck, Valkyrie podávají na poslední chvíli pozměňovací návrhy k Bitcoin ETF

2.1.2024

Změny, které nedávno provedly renomované společnosti BlackRock, Valkyrie a Van Eck ve svých žádostech o Bitcoin ETF, mohou představovat zásadní posun v kryptoměnovém odvětví. Otázka, zda Úřad pro cenné papíry (SEC) schválí tyto pozměněné návrhy, vytváří napětí a očekávání. Aktuální události, kdy tyto společnosti předložily změny na poslední chvíli, přidávají do mixu nejistoty a otevírají diskuzi o potenciálních důsledcích pro investory a samotný krypto průmysl.

Případná revoluce na trhu s kryptoměnami může vzejít z nedávných změn, které provedly společnosti BlackRock, Valkyrie a Van Eck ve svých žádostech o ETF na Bitcoiny. Zprávy o tom, že tato prestižní jména předložila pozměněné formuláře S-1 v poslední den, kdy mohou být v lednu 2024 projednány, vyvolávají spekulace ohledně jejich potenciálních dopadů na investory a krypto průmysl.

Blížíme se ke schválení bitcoinového ETF

Tyto revidované žádosti jsou významným krokem vpřed v závodě o vytvoření burzovně obchodovaných fondů (ETF) Bitcoin. Finanční průmysl netrpělivě očekává rozhodnutí SEC a společnosti BlackRock, Valkyrie a Van Eck se snaží být v čele.

Každá z firem provedla ve svých žádostech konkrétní změny, aby se přizpůsobila preferencím SEC. Společnost Van Eck zdůraznila, že bude používat model založený pouze na hotovosti, což je v souladu s metodou preferovanou SEC. Společnost BlackRock naproti tomu jmenovala Jane Street a JPMorgan Securities jako oprávněné účastníky, čímž prokázala svůj závazek k transparentnosti a serióznímu partnerství.

Co to znamená pro investory do bitcoinu?

Pokud budou tyto žádosti o ETF pro bitcoiny schváleny, přinese to trhu s kryptoměnami novou úroveň dostupnosti a legitimity. Zde je několik klíčových informací:

Kryptoměnoví nadšenci budou mít k dispozici jednodušší a regulovaný způsob investování do bitcoinu.

Autorizovaní účastníci, jako jsou Jane Street a JPMorgan Securities, budou hrát klíčovou roli při vytváření a odkupu akcií ETF, což zajistí likviditu a stabilitu trhu.

Investoři mohou těžit z institucionální úrovně úschovy a řízení rizik, které tito renomovaní správci aktiv poskytují.

Netrpělivě očekáváme rozhodnutí SEC

Spekulací kolem rozhodnutí SEC přibývá a odborníci z oboru situaci pozorně sledují. Analytik ETF agentury Bloomberg Eric Balchunas vyjádřil své nadšení slovy: "Vypadá to, že máme prvního koně na startu," čímž narážel na lepší šance společnosti BlackRock na schválení.

"Společnost BlackRock právě zveřejnila aktualizovanou verzi S-1, která jmenuje AP: Jane Street a JPMorgan (což je trochu ironické). Vypadá to, že máme prvního koně, který je u startovní brány." - Eric Balchunas

Očekává se, že Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) oznámí své rozhodnutí o zbývajících přihláškách spotových ETF na bitcoiny do 10. ledna 2024. Pokud bude schválen, mohli bychom být krátce poté svědky výrazného nárůstu obchodování s bitcoiny.

Další hráči se přidávají do závodu

Společnosti BlackRock, Van Eck a Valkyrie nejsou jediné, které usilují o schválení SEC. Své žádosti o spotové bitcoinové ETF podala i řada dalších významných společností, včetně Grayscale, Fidelity a ARK Invest. Tato intenzivní konkurence signalizuje rostoucí zájem tradičních finančních institucí o Bitcoin.

Závěr

Závod o schválení Bitcoin ETF se rozhořívá a společnosti BlackRock, Valkyrie a Van Eck se staví do čela. Pokud Komise pro cenné papíry a burzy udělí souhlas, mohlo by to znamenat novou éru pro investice do Bitcoinu a kryptoměn.