zpět

Trhy v očekávání zítřejších zasedání centrálních bank

19.3.2024

Středoevropské trhy včera obecně ztrácely, dolar sbíral zisky. Dění na hlavním měnovém páru se včera neslo spíše v poklidném duchu. Ruský rubl se po prezidentských "volbách" blíží k dlouhodobě slabším hodnotám.

Česká koruna včera během dne jevila známky toho, že by snad mohla být atakována hranice 25,10 EURCZK, nakonec ale zakončila den na 25,22 EURCZK. Proti jednotné evropské měně oslabil i polský zlotý a to na 4,32 EURPLN, podobně také i maďarský forint, který se podíval na 394,9 EURHUF. Dnes by se situace neměla vyvíjet na finančních trzích nějak dramaticky, zajímavější by měly být následující dny, kdy bude pod drobnohledem středeční výsledek zasedání Fedu a ČNB. Pro dnešní den očekáváme na české koruně pohyb v pásmu 25,18 – 25,28 EURCZK.

Poměrně nezáživný byl včera i vývoj na hlavním měnovém páru, kde dolar mírně posílil na 1,087 EURUSD. Dynamičtější byl vývoj s dolarem třeba na české koruně, kde americká měna „vystřelila“ až na 23,21 USDCZK a dnes ve svém úspěšném tažení pokračuje dál.

Očekávané události