zpět

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank figuruje na českém trhu již od roku 1993. Jedná se o českou banku jejíchž vlastník je rakouského původu. Banka je totiž vlastněna ze 75 % rakouskou finanční skupinou Raiffeisen Bank International a z 25 % Raiffeisenlandesbank Oberösterreich.

Hlavní čínností Raiffeisenbank je poskytování finančních služeb firemním a soukromým zákazníkům včetně úvěrových a investičních produktů.

Logo Raiffeisenbank

Výhody Raiffeisenbank

1. Široká síť poboček a bankomatů:  

Raiffeisenbank má v České republice širokou síť poboček a bankomatů, což zákazníkům usnadňuje přístup k bankovním službám.

2. Online a mobilní bankovnictví:  

Raiffeisenbank nabízí moderní a intuitivní online a mobilní bankovnictví, které zákazníkům umožňuje spravovat své účty a transakce kdykoli a odkudkoli.

3. Různé typy účtů:  

Raiffeisenbank nabízí širokou škálu účtů pro různé typy zákazníků, včetně osobních účtů, spořicích účtů, podnikatelských účtů a studentských účtů.

4. Komplexní finanční služby:  

Kromě běžných bankovních produktů Raiffeisenbank nabízí také pojištění, investiční produkty, hypotéky, úvěry a leasing.

5. Vstřícný zákaznický servis:  

Raiffeisenbank je známá svým vstřícným a profesionálním zákaznickým servisem.

6. Bezpečnost:  

Raiffeisenbank klade velký důraz na bezpečnost a ochranu údajů svých zákazníků.

7. Mezinárodní přítomnost:  

Jako součást mezinárodní bankovní skupiny Raiffeisenbank může zákazníkům nabídnout řadu přeshraničních služeb.

Internetové Bankovnictví Raiffeisenbank

Internetové bankovnictví Raiffeisenbank představuje moderní, jednoduchý, přehledný a pohodlný způsob správy financí. Umožňuje klientům provádět transakce, sledovat stav svých účtů, řídit investice či nastavovat pravidelné platby kdykoli a odkudkoli. To vše prostřednictvím bezpečného online rozhraní. Tato služba je navržena tak, aby vyhovovala potřebám fyzickým osobám a podnikatelům.

Do internetového bankovnictví se dostanete z jakéhokoli počítače. Po přihlášení je dostupný přehled vašich účtů, karet, půjček, hypoték, nebo spoření. Jednoduše zadáte tuzemskou, či zahraniční platbu a nastavíte příkazy.

V internetovém bankovnictví Raiffeisenbank si pár kliky založíte spořící účet, nebo si sjednáte půjčku a požádáte o kreditní kartu.

Internetové bankovnictví se Vám bude líbit především že je:

Raiffeisenbank používá vysokou úroveň zabezpečení, včetně dvoufázové autentifikace k zamezení neoprávněného přístupu na účet.

Aplikace RB, zdroj: rb.cz

Mobilní bankovnictví

Díky mobilní aplikaci může klient kdykoli a kdekoli přistupovat k informacím o svých účtech, provádět platby, řídit své karty, investice nebo třeba sjednávat pojištění. Aplikace je navržena s důrazem na jednoduchost, přehlednost a bezpečnost, takže je vhodná pro každodenní použití jak pro soukromé účely, tak pro podnikání.

Produkty Raiffeisenbank

Banka nabízí širokou škálu produktů včetně stavebního spoření a spořícího účtu. Jednoduše si však sjednáte i Běžný účet, či zajistíte hypotéku.

Běžný účet

Jedná se o klasický běžný účet, jehož podmínky si stanovuje sám klient. Banka totiž nabízí 3 možné úrovně běžného účtu za předplatné. Ve všech případech je k dispozici intuitivní internetové bankovnictví.

Jedná se o nejzákladnější formu běžného účtu, který je veden absolutně bez poplatků. Výhodou jsou výběry zdarma z bankomatů po celém světě. Účet si hravě sjednáte online do 10 minut sami online skrze počítač, nebo mobilní telefon.

Účet plný výhod za 49,- měsíčně. Při využívání tohoto účtu má klient k dispozici neomezený počet plateb v tuzemsku i do zahraničí zdarma. Dále unikátní službu „Multiměna“ kde jednoduše klient směňuje své peníze v rámci 18 měn pod jedním číslem účtu. Dále je výhodou jedna příchozí a odchozí platba v rámci Evropského hospodářského prostoru zdarma.

Jedná se o prémiový účet pro klienty s příjmem na 50 000 Kč, který je za poplatek 250,- měsíčně. Účet lze však mít zcela zdarma, a to, pokud má klient výše zmíněný příjem. Výhodou tohoto účtu jsou veškeré vlastnosti produktu AKTIVNÍ účet a zároveň profesionální finanční poradenství Premium Way a Mezibankovní platby v rámci vteřin. Dále společnost nabízí EXKLUZIVNÍ účet, který je určen pro klienty, kteří mají objem alespoň 1,5 miliónů Kč v depozitech a investicích v Raiffeisenbank.

pobočka Raiffeisenbank v Praze, zdroj: europark.cz

Raiffeisenbank spořící účet

Jako u konkurenčních bank, tak i u Raiffeisenbank máte k dispozici spořící účet. Rovněž zde platí, že pokud zaplatíte 3x kartou za měsíc, tak dostáváte bonusový úrok. Zřízení i vedení účtu je zcela zdarma včetně bezhotovostních transakcí v rámci účtu.

Výhody spořícího účtu u Raiffeisenbank

1. Flexibilita:

Spořicí účet Raiffeisenbank je flexibilní a umožňuje vkládání i vybírání peněz kdykoli podle potřeby zákazníka.

2. Výhodné úrokové sazby:

Raiffeisenbank nabízí atraktivní úrokové sazby na spořicích účtech, což zákazníkům umožňuje rychleji navyšovat své úspory.

3. Možnost pravidelného spoření:

Zákazníci mohou nastavit pravidelné měsíční vklady, což usnadňuje systematické spoření.

4. Bezpečnost:

Peníze na spořicím účtu jsou v bezpečí, jelikož jsou chráněny zákonem o pojištění vkladů v případě insolvence banky.

5. Snadná správa účtu:

Spořicí účet je možné jednoduše spravovat prostřednictvím internetového a mobilního bankovnictví Raiffeisenbank.

6. Žádné poplatky:

Za vedení spořicího účtu Raiffeisenbank neúčtuje žádné poplatky.

7. Bonusy za vklady:

Raiffeisenbank často nabízí bonusy a speciální nabídky pro klienty, kteří si otevřou spořicí účet nebo na něj vloží určitou částku.

Účet pro podnikatele

Účet pro podnikatele nabízí neomezený počet tuzemských elektronických plateb a vkladů, prostřednictvím vkladomatů. Jednoduše spravujete své firemní finance v mobilním, nebo internetovém bankovnictví. které umožňuje mít přehled o financích kdykoli a odkudkoli. To zahrnuje možnost sestavování a sledování finančních reportů, provádění plateb a převodů, správu debetních a kreditních karet a mnoho dalšího. V rámci tohoto účtu je k dispozici také debetní karta zdarma.

Účet pro mladé a studenty

Raiffeisenbank nabízí jak účet pro mladé, tak i pro studenty. Jedná se o formu AKTIVNÍHO účtu, který je pro děti v jednoduchém rozhraní. Výhodou je, že se děti naučí efektivně hospodařit se svými penězi. Účet pro studenty může být aktivně využíván do 26 let a a nabízí výhody typu multiměnového účtu do 18 různých měn. Všechny účty jsou vedeny bez poplatku a zdarma včetně plateb z hodinek, či mobilu.

Z bankomatů vybere dítě, či student po celém světe zdarma a účet lze ovládat odkudkoli.

Raiffeisenbank investice

Společnost má pestré investiční portfolio a vybrat si zde může opravdu každý. Ať už preferujete podílové fondy či investiční certifikáty. Součástí investic u banky jsou tzv. pravidelné investice, které jsou možné již od 100 Kč. Výhodou těchto investic je jednoduchost, flexibilita a dostupnost.

Banka také nabízí investice, které řadí do tzv. udržitelných investic. Jedná se o investici s čistým svědomím, jelikož firmy, do kterých jednotlivé fondy investují, banka považuje za dlouhodobě udržitelné.

Stavební spoření

Poskytovatelem stavebního spoření je Raiffeisenbank stavební spořitelna, kterou zajišťuje Raiffeisenbank. Zhodnocení vkladů je v tomto produktu až 7,99 %. Doba tohoto spoření je 6 let a jsou pojištěny až do výše 100 000 EUR. Toto spoření je možné sjednat v online mobilní aplikaci, či internetovém bankovnictví.

Informace, které byste měli znát

Raiffeisenbank disponuje více než 100 pobočkami včetně Prahy, Brna a Liberce. Pokud máte jakýkoli problém, tak je dostupná infolinka: + 420 412 440 000 s kontaktním sídlem na Praze 4 v ulici Hvězdova 1716/2b Kód banky je 5500. V případě ztráty vaší karty, je dostupný kontakt +420 412 446 402 pro urychlení blokace.

Zdroje: www.rb.cz, europark.cz