zpět

Komerční banka

logo Komerční banky

Výhody Komerční banky

Mezi výhody určitě řadíme dlouholetou historii a zázemí Komerční banky. Služby, které společnost nabízí jsou na vysoké úrovni a s možností osobního bankéře. Komerční banka se rovněž pyšní počtem bankomatů, které klienti mohou bez problému nalézt po celé České republice. Součástí banky je samozřejmě přívětivé a moderní internetové bankovnictví s možností instalace jak na iOS, tak i na Android.

Internetové bankovnictví Komerční banky

Jednoduchá správa financí je součástí online a klienti už se nemusí zbytečně hnát na pobočku. Platby a nastavení příkazů je v internetovém bankovnictví „MojeBanka“ možné na pár kliků a včetně funkcí vám zjednoduší správu vašich financí. Výhody internetové aplikace jsou především

V internetovém bankovnictví klient získá aktuální informace o účtech a transakcích. Elektronické výpisy. Jednoduché spravování limitů včetně blokace a obnovení vašeho účtu, či ztracené karty. Samozřejmostí je provádění plateb a jednorázových příkaz včetně přehledné správy financí. V internetovém bankovnictví si klient rovněž může sjednat úvěr, či začít přehledně investovat na finančních trzích.

Internetové bankovnictví KB, zdroj: kb.cz

Produkty Komerční banky

Ať už hledáte místo, kam uložit své peníze nebo prostor, kde investovat. Komerční banka nabízí od každého finančního produktu něco a spolehlivě vám vyhoví s vašimi požadavky.

Běžný účet

Komerční banka nabízí 4 možnosti běžného účtu s tou možností, aby si i ty nejnáročnější klienti vybrali.

Start

Tento účet Vám společnost nabízí kompletně bez poplatků. Součástí je jedna debetní karta a výběry zdarma ze sdílené bankomatové sítě (Moneta, Air Bank, Unicredit, KB). K dispozici jsou neomezené vklady do bankomatů KB a domácí a SEPA platby zdarma. Účet si hravě sjednáte na jakékoli pobočce KB.

Standard

Standardní účet u Komerční banky je možno si vést za 39 Kč měsíčně a oproti účtu Start nabízí spoustu výhod. K dispozici máte jeden multiměnový účet, který může být veden až v 15 měnách a 2 debetní karty zdarma. Zároveň si vyberete 2x za měsíc z cizích bankomatů v ČR a Evropě zdarma.

Komfort

Účet Komfort je za 89 Kč měsíčně a vyplatí se především klientům, kteří často cestují anebo nakupují online K dispozici jsou až 3 multiměnové účty a až 4 debetní karty zdarma. Dále jsou k dispozici neomezené výběry hotovostí ze všech bankomatů v ČR a v Evropě.

Exclusive

Jedná se o nejsofistikovanější účet od Komerční banky. Společnost k tomuto účtu nabízí 10 multiměnových účtů a 10 debetních karet za poplatek 169 Kč měsíčně.

Poznámka: Multiměnový účet lze založit jen v tarifu Standard, Komfort, Exclusive

Účet od 18 do 26 let

Jedná se o účet, který může mít osoba od 18 do 26 let v tarifu Standard zdarma, či v tarifu Komfort s 50% slevou.

Studentský účet od 15 let

Vedení účtu pro studenty, které je do 18 let zcela zdarma. K dispozici je vedení druhého účtu v eurech či dolarech zdarma. Studenti mohou vybírat hotovost z více jak 2000 bankomatů KB a smluvních bank zdarma.

Student dostane k účtu kartu, která je z více než 85% vyrobená z recyklovaných materiálů.

Půjčky Komerční banky

1. Osobní půjčka: Tento typ půjčky je určen pro individuální klienty a může být využit na jakýkoli účel. Osobní půjčka od Komerční banky je bez ručení a bez poplatku za poskytnutí.

2. Hypotéka: Komerční banka nabízí hypoteční úvěry pro nákup, stavbu nebo rekonstrukci nemovitosti. Zákazníci mohou získat hypotéku s pevnou nebo proměnnou úrokovou sazbou.

3. Kontokorent: Jde o formu půjčky, která klientům umožňuje přečerpávat jejich účet až do schváleného limitu.

4. Půjčka pro podnikatele a firmy: Komerční banka nabízí také řadu úvěrových produktů pro podnikatele a firmy, včetně investičních úvěrů, provozních úvěrů, exportních úvěrů a úvěrů na financování obchodních transakcí.

Všechny tyto produkty mají jednotlivá kritéria pro posouzení žádosti, jako je bonita klienta, jeho příjmy a výdaje, historie splácení úvěrů a další.

Komerční banka dále nabízí tyto půčky:

Půjčka na cokoli je univerzální půjčka, kterou můžete použít na libovolný účel, ať už je to nákup nového auta, dovolená, školné či bydlení. Výhodou je její flexibilita a rychlé vyřízení.

Konsolidace půjček je určena těm, kdo mají několik různých půjček a chtějí je sjednotit pod jednu střechu, čímž mohou snížit měsíční splátky a získat lepší přehled o svých závazcích. Půjčka na rekonstrukci je ideální pro ty, kteří plánují renovaci svého domu nebo bytu. Tato půjčka je účelová, což znamená, že peníze musí být použity na rekonstrukci. Rychloúvěr na udržitelné bydlení je určen pro ty, kteří chtějí investovat do ekologických zlepšení své nemovitosti, jako jsou solární panely nebo úsporné spotřebiče. Půjčka na auto od Essoxu a Online půjčka od Essoxu jsou produkty spolupráce Komerční banky s firmou Essox. Tyto půjčky jsou určeny pro nákup nového či ojetého vozidla. Hypotéka 2v1 je kombinací stavebního spoření a hypotéky, která umožňuje financování nemovitosti s nižšími úroky. Refinancování hypotéky je pak možnost pro ty, kteří již mají hypotéku, ale chtějí ji přepracovat za lepších podmínek.

Všechny tyto produkty jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým finančním potřebám a situacím jejích klientů. Komerční banka se tak snaží poskytnout komplexní řešení pro široké spektrum finančních potřeb.

Budova KB v Praze - Stodůlky, zdroj: kb.cz

Spoření u Komerční banky

Spořící účet u Komerční banky si k běžnému účtu založíte zdarma. Zpravidla je máte kdykoli k dispozici. Komerční banka nabízí spravedlivé a uspokojivé úroky včetně bonusů, které jsou připisovány měsíčně. Vše si spolehlivě zajistíte v online aplikaci Komerční banky.

Doplňkové penzijní spoření

Společnost svým zákazníkům poskytuje zajištění se na staří formou doplňkového penzijního spoření, které si můžete sjednat jak online, tak i na pobočce. Peníze můžete jednoduše zhodnotit a naspořit si tedy k důstojnému stáří.

Stavební spoření

Stavební spoření od Modré pyramidy je součástí produktů, kterými banka disponuje. Je zde garantované zhodnocení úspor na 6 let. Vklady jsou ze zákona pojištěné až do výše 100 000 EUR, a tak se nemusíte bát, že byste o své úspory přišli. Komerční banka rovněž nabízí i zhodnocení úspor pro bytová družstva a SVJ. Stavební spoření si zajistíte na kterékoli pobočce Komerční banky.

Termínovaný účet

Stejně tak lze zhodnotit finance přes Termínovaný účet, který se pyšní garantovanou úrokovou sazbou a vedením účtu zdarma. Menší nevýhodou je pak nedostupnost financí ihned. Předčasný výběr financí stojí u této banky 250 Kč.

Komerční banka – Investice

Zhodnocení úspor zajímavými produkty nabízí Komerční banka svým klientům formou pravidelného investování a jednorázového investování.

U pravidelného investování je nutný pravidelný vstupní kapitál 500 Kč měsíčně a u jednorázového investování Vám stačí 500 Kč na investici.

Investiční produkty, které banka nabízí:

Investovat můžete sami anebo můžete vaše portfolio svěřit specialistům.

Komerční banka – Pojištění

Banka nabízí pojištění pod svým jménem a určuje vlastní podmínky. Pojistit si můžete sebe. Nebo Váš majetek. Mezi pojištění KB řadíme:

1. Rizikové životní pojištění

2. Cestovní pojištění

3. Pojištění majetku

4. Investiční životní pojištění

Pojistit si můžete rovněž i riziko spojené s Vaší platební kartou. Tedy neoprávněné užití, krádež, či ztrátu.

Z portfolia pojištění si můžete rovněž i vybrat pojištění schopnosti splácet, který si můžete sjednat k hypotéce, půjčce, nebo kreditní kartě.

Informace, které byste měli znát

Infolinka je dostupná z Česka na čísle 800 521 521 a ze zahraničí na +420 955 559 550. Komerční banka má sídlo na Praze 1, Na Příkopě 33 čp. 969. Kód banky je 0100. Pobočky jsou k dispozici po celé ČR a vyberete si z více jak 2000 bankomatů zdarma. KB totiž sdílí bankomaty společně s UniCredit, Air Bank a Moneta Money Bank.

zdroj: www.kb.cz