zpět

ČSOB

Československá obchodní banka, a.s. je u nás známá jako ČSOB. Jedná se o bankovní instituci, která působí v Česku a na Slovensku a která své bankovní a jiné finanční služby poskytuje fyzickým osobám, právnickým osobám a dalším subjektům. Řadí se společně s Českou spořitelnou, Komerční bankou a UniCredit bank mezi čtyři největší banky u nás. Má se za to, že celá skupina ČSOB obsluhuje 4,225 milionu klientů.

Skupina ČSOB zahrnuje:

Trocha historie

ČSOB založil stát v roce 1964. V době socialistické centrálně řízené ekonomiky měla za úkol pomáhat s financováním zahraničního obchodu pod drobnohledem státu. Socialistickou historii ze sebe ČSOB banka smyla v rámci polistopadové privatizace tím, že ji koupila jako majoritní vlastník v roce 1999 belgická KBC Bank. Ta je pak od roku 2007 jejím jediným vlastníkem. V roce 2000 ČSOB banka převzala předluženou Investiční a Poštovní banku, a.s.

ČSOB kontakt a ČSOB infolinka

Moderní způsob komunikace skýtá na prvním místě ČSOB infolinka, která umožňuje kromě standardní komunikace tuto podpůrnou službu i zákazníkům neslyšícím, nedoslýchavým nebo cizincům, pro které je psaný text srozumitelnější. Jedná se o výstižnou ikonku propíchnutého ucha, kterou se zapíná služba s textovým přepisem komunikace v rámci on-line prostředí. Pro slyšící a česky (případně slovensky) hovořící je k dispozici chatbot Radim, jakmile kliknete na ČSOB kontakt.

Logo ČSOB

Další možností kontaktování je zavolat z tuzemska na zelenou linku +420 800 300 300, ze zahraničí na telefonní číslo +420 495 800 137, nebo napsat přes aplikaci WhatsApp na +420 499 900 400. Samozřejmě nechybí obligátní upozornění, že oni sami přes WhatsApp psát nebudou, natož po komkoliv žádat hesla či jiné údaje.

ČSOB pobočky a ČSOB bankomaty

Pokud je vám osobní kontakt milejší, můžete navštívit ČSOB pobočky. V této chvíli ČSOB banka disponuje 204 pobočkami. ČSOB bankomaty jsou rozesety po naší zemi vskutku hojně, na začátku roku 2022 je jich téměř 1000.

ČSOB online a aplikace

Jako vše je i ČSOB online. Na jejich webových stránkách vyskakuje zmíněný chatbot Radim, můžete si online zřídit účet nebo si jako jejich klient můžete nechat přednostně zavolat. Tak jako jiné banky i ČSOB nabízí internetové bankovnictví tzv. internetbanking. Kdykoliv po ruce online zdarma. Pokud využíváte chytrý mobil, je tu pro vás ČSOB smartbanking. Přes QR kód si stáhnete příslušnou aplikaci buď pro Android nebo iOS (Apple) a už frčíte. Aplikace vám umožní operace jako nastavování limitů na kartě, platby, k dispozici 24/7 máte i virtuální asistentku Kate, která si chuděrka nikdy neodpočine.

Internetové bankovnictví ČSOB dostupné z csob.cz

Základní účet

Mezi nejzákladnější produkt od ČSOB je základní účet, který funguje jako klasický běžný účet. Tento účet lze ovládat přes internetové bankovnictví, je součástí debetní karta a všechny tuzemské příchozí platby jsou zdarma. ČSOB si účtuje za vedení tohoto účtu poplatek 25 Kč měsíčně. Velkým tahákem k tomuto účtu je již výše zmiňovaná aplikace Smart banking, přes kterou lze jednoduše zadat platby, anebo jen zjistit zůstatek na účtu.

ČSOB k tomuto účtu nabízí pojištění proti zneužití debetní karty a také osobních věcí.

Odměny v rámci základního úču jsou dalším tahákem Česko slovenské obchodní banky. Plaťte při nákupech kartou, sbírejte body a následně si je vyměňte za slevy a akce.

Plus konto a Poštovní účet

Výhodou tohoto účtu je možná obsluha jak u ČSOB, tak i u České pošty. Tento účet se pyšní výhodami, jako je například 1500 Kč bonus při založení pro osoby od 18 do 30 let a 1000 Kč bonus pro osoby starší 31 let. Mezi další výhody lze rozhodně zařadit výběry zdarma z více jak 1000 bankomatů a na poštách. Součástí tohoto účtu je pojištění proti internetovým rizikům na rok zdarma.

Pro seniory 65+ si ČSOB připravila výhody v podobě dovezení hotovostních peněz, tam kam právě potřebují. Součástí služeb ČSOB je rovněž pomoc se zasíláním důchodů na účet.

Premium konto

Nejvyšší možná varianta běžného účtu u ČSOB s nadstandardními službami pro náročné klienty. Součástí účtu je i devizový účet a pojištění ztráty a krádeže karty automaticky zdarma. Visa Infinite je nejlepší platební kartou od Visa a pokud přemýšlíte o Premium konto, tak je to přesně ta varianta karty, která Vám bude sloužit. Její hlavní výhodou je výběr hotovosti zdarma po celém světě. Součástí Visa Infinite je i pojištění osobních věcí jako je např. telefon, nebo kabelka.

Běžný devizový účet

Velkou výhodou ČSOB je devizový účet, který lze sjednat zdarma. Účet si lze sjednat v měnách: EUR, USD, GBP, CHF pro všechny hotovostní a bezhotovostní úhrady. Účet lze sjednat i CAD, ale bude ho možné používat jen bezhotovostně.

Důležité je si uvědomit, že u účtů vedených v cizí měně jsou poplatky přepočteny aktuálním kurzovním sazebníkem.

Účet pro děti  

Účet pro ty nejmenší je zcela zdarma a stejně tak jako je to u konkurence. Kartu je možné zřídit od 8 let a jednoduše v ní nastavit limity. Rodinný zástupce má přehled o platbách i zůstatku a výběry jsou zdarma po celé ČR. Mladiství mohou od 15 let platit mobilem. Účet roste s dítětem a v 18 letech se z účtu stává plnohodnotný účet pro dospělou osobu.

Podnikatelský účet

Tento účet slouží především pro fyzické osoby/OSVČ. A vztahují se na něj téměř stejné podmínky jako pro běžný účet.

Firemní účet

Tento účet je určen především právnickým osobám. Lze jednoduše zřídit online. Mezi vlastnosti tohoto produktu lze zařadit chytrý přehled, jednoduché zadávání plateb. A jednoduchá správa firemních financí.

Pobočka ČSOB, zdroj csob.cz

Další produkty ČSOB

Pro zajištění pokojného stáří si můžete založit ČSOB penzijko, které kombinuje prvky spoření, investování, státní podpory a daňového zvýhodnění. Co se týká zhodnocení peněz, ČSOB investice buď s menšími částkami přímo na jejich stránkách, odkud na vás všude vykukuje modrý chameleon, nebo ve spodním odkazu na Patria Finance.

ČSOB poštovní spořitelna

ČSOB poštovní spořitelna přezdívaná Era se stala součástí skupiny ČSOB v roce 2000. Jedná se o „červené pobočky“, které sice nejsou plnohodnotné, ale základní služby poskytují a dávají tak bance mnohem větší dosah hlavně na vesnicích a malých městech. Na místě si můžete sjednat většinu produktů ze skupiny ČSOB. Vyšší úrokové sazby „vyhnaly“ během roku 2022 do výše i sazbu ČSOB spořící účet.

A kdybyste nevěděli, ČSOB kód banky je 0300.

zdroj: csob.cz