zpět

ČSOB

Československá obchodní banka, a.s. je u nás známá jako ČSOB. Jedná se o bankovní instituci, která působí v Česku a na Slovensku a která své bankovní a jiné finanční služby poskytuje fyzickým osobám, právnickým osobám a dalším subjektům. Řadí se společně s Českou spořitelnou, Komerční bankou a UniCredit bank mezi čtyři největší banky u nás. Má se za to, že celá skupina ČSOB obsluhuje 4,225 milionu klientů.

Skupina ČSOB zahrnuje:

Trocha historie

ČSOB založil stát v roce 1964. V době socialistické centrálně řízené ekonomiky měla za úkol pomáhat s financováním zahraničního obchodu pod drobnohledem státu. Socialistickou historii ze sebe ČSOB banka smyla v rámci polistopadové privatizace tím, že ji koupila jako majoritní vlastník v roce 1999 belgická KBC Bank. Ta je pak od roku 2007 jejím jediným vlastníkem. V roce 2000 ČSOB banka převzala předluženou Investiční a Poštovní banku, a.s.

ČSOB kontakt a ČSOB infolinka

Moderní způsob komunikace skýtá na prvním místě ČSOB infolinka, která umožňuje kromě standardní komunikace tuto podpůrnou službu i zákazníkům neslyšícím, nedoslýchavým nebo cizincům, pro které je psaný text srozumitelnější. Jedná se o výstižnou ikonku propíchnutého ucha, kterou se zapíná služba s textovým přepisem komunikace v rámci on-line prostředí. Pro slyšící a česky (případně slovensky) hovořící je k dispozici chatbot Radim, jakmile kliknete na ČSOB kontakt.

logo ČSOB

Další možností kontaktování je zavolat z tuzemska na zelenou linku +420 800 300 300, ze zahraničí na telefonní číslo +420 495 800 137, nebo napsat přes aplikaci WhatsApp na +420 499 900 400. Samozřejmě nechybí obligátní upozornění, že oni sami přes WhatsApp psát nebudou, natož po komkoliv žádat hesla či jiné údaje.

ČSOB pobočky a ČSOB bankomaty

Pokud je vám osobní kontakt milejší, můžete navštívit ČSOB pobočky. V této chvíli ČSOB banka disponuje 204 pobočkami. ČSOB bankomaty jsou rozesety po naší zemi vskutku hojně, na začátku roku 2022 je jich téměř 1000.

ČSOB online a aplikace

Jako vše je i ČSOB online. Na jejich webových stránkách vyskakuje zmíněný chatbot Radim, můžete si online zřídit účet nebo si jako jejich klient můžete nechat přednostně zavolat. Tak jako jiné banky i ČSOB nabízí internetové bankovnictví tzv. internetbanking. Kdykoliv po ruce online zdarma. Pokud využíváte chytrý mobil, je tu pro vás ČSOB smartbanking. Přes QR kód si stáhnete příslušnou aplikaci buď pro Android nebo iOS (Apple) a už frčíte. Aplikace vám umožní operace jako nastavování limitů na kartě, platby, k dispozici 24/7 máte i virtuální asistentku Kate, která si chuděrka nikdy neodpočine.

Další produkty ČSOB

Pro zajištění pokojného stáří si můžete založit ČSOB penzijko, které kombinuje prvky spoření, investování, státní podpory a daňového zvýhodnění. Co se týká zhodnocení peněz, ČSOB investice buď s menšími částkami přímo na jejich stránkách, odkud na vás všude vykukuje modrý chameleon, nebo ve spodním odkazu na Patria Finance.

ČSOB poštovní spořitelna

ČSOB poštovní spořitelna přezdívaná Era se stala součástí skupiny ČSOB v roce 2000. Jedná se o „červené pobočky“, které sice nejsou plnohodnotné, ale základní služby poskytují a dávají tak bance mnohem větší dosah hlavně na vesnicích a malých městech. Na místě si můžete sjednat většinu produktů ze skupiny ČSOB. Vyšší úrokové sazby „vyhnaly“ během roku 2022 do výše i sazbu ČSOB spořící účet.

A kdybyste nevěděli, ČSOB kód banky je 0300.