zpět

Air Bank

Banka je také známá svou vysokou úrovní zákaznického servisu. Její pobočky jsou navrženy tak, aby se zákazníci cítili pohodlně a aby byli co nejlépe obslouženi. Air Bank také pravidelně získává ocenění za svou kvalitu a zákaznickou spokojenost.

Díky marketingovým kampaním, známým hereckým tvářím a s heslem i banku můžete mít rádi se Air bank dostala do povědomí nás všech. Herecká dvojice Tomáš Měcháček a Tomáš Jeřábek byli do nedávna neodmyslitelnou součástí všech reklam Air bank.  

Tomáš Měcháček a Tomáš Jeřábek, zdroj airbank.cz

Výhody Air bank

Jelikož se jedná o velmi mladou banku, tak by měla být co nejatraktivnější, aby zaujmula co nejvíce potenciálních klientů. To se Air Bank vcelku daří. Jednou z výhod je totiž vedení běžného účtu zcela zdarma a bez podmínek. Moderní internetové bankovnictví a mobilní aplikace, která odpovídá vzhledu 21. století je součástí pro jednoduché spravování financí, nebo rychlého sjednání úvěru. Výhodou je také vybírání z bankomatů Air Bank zdarma včetně bezplatného vybírání u smluvních bank.

Banka také využívá nejnovější technologie a inovace, aby usnadnila svým klientům přístup k jejich financím. Prostřednictvím mobilní a internetové banky můžou klienti spravovat své účty kdykoli a kdekoli.

Výhody přehledně v bodech

Nevýhody Air bank

Menší nevýhodou mohou být vyšší poplatky při výběru hotovosti z bankomatů z ne partnerských bank.

Logo Air Bank, zdroj airbank.cz

Aplikace My Air

Aplikace od společnosti Air Bank je velice přehledná, moderní a jednoduchá. Funguje jak na iOS, tak i na Android. Jednoduše lze dvěma kliky spravovat finance jak z běžného, tak i případného spořícího účtu. Vše je tedy pohromadě a opravdu intuitivní. Příjemnou záležitostí jsou souhrny, které Vám Air Bank poskytuje. Zjistíte tedy, jak s vašimi penězi hospodaříte a za co měsíčně utrácíte. Pokud chcete mít přehled o všech svých transakcích, můžete si nastavit SMS notifikace o pohybech na účtu.

Dále stojí za zmínku odměny, které si Air Bank pro své klienty přes aplikaci My Air postupně připravuje, ať už to jsou klasické odměny formou CashBack nebo slevové kupóny, které jsou častokrát velmi zajímavé a atraktivní.

Air Bank má spoustu partnerů, kteří si postupně vybojovali pozici v aplikaci My Air. Jedná se například o firmu RIXO, která nabízí autopojištění, které si můžete přes aplikaci jednoduše sjednat.

V případě jakéhokoliv problému je k dispozici virtuální asistentka Aneta, která nemá problém odpovědět na jakoukoliv otázku. Při komunikaci s virtuální asistentkou Anetou bylo odpovězeno na všechny dotazy rychle a flexibilně. Jednoduše provedla aplikací a poradila s daným problémem.

Aplikace My Air, zdroj: airbank.cz

Účty, které Air bank nabízí

Air Bank se snaží být co nejvíce transparentní a přehledná pro své zákazníky. To znamená, že se vyhýbá složitým poplatkům a nejasným podmínkám. Jakékoli změny v podmínkách či poplatcích jsou vždy komunikovány s dostatečným předstihem.

1. Běžný účet

Jak již bylo zmíněno výše, běžný účet si založíte zdarma a bez poplatků, či jiných podmínek. Pokud máte rovněž spořící účet u Air bank, tak za 5 plateb získáváte bonusový úrok. U Air Bank je jeden jediný typ běžného účtu, který umí vše, co klient potřebuje. Součástí běžného účtu jsou všechny příchozí a odchozí tuzemské platby zdarma. Zároveň při ztrátě debetní karty máte nárok na druhou bez poplatku. 

2. Účet pro mladé

Společnost Air bank se snaží mladé klienty nalákat přes nabízené odměny, které nabízí. Stejně tak jako v konkurenčních bankách, roste účet společně s mladistvými a veškeré bariéry, kterými účet disponuje, budou odbourány dovršením 18 let věku. Klienti od 15 let mají přístup ke klasickým bankovním službám, které zahrnují placení kartou a přístup k internetovému bankovnictví.  

3. Účet pro dítě

Od 8 let může mít dítě svůj bankovní účet, který je spravován rodinným zástupcem. Dítě dostane zdarma vlastní kartu, ale limity stále spravuje jeho zákonný zástupce. Výhodou je, že účet je zcela zdarma a rozvíjí finanční gramotnost dítěte. Naučí se šetřit, spořit a přehledně spravovat své finance.  

4. Spořící účet

Spořící účet u Air bank je zcela zdarma a s propojeným běžným účtem navíc s bonusovým úrokem

5. Podnikatelský účet

Air bank nově také nabízí účet pro podnikatele, který je jednoduchý a stejně přívětivý jako běžný účet pro fyzické osoby. Výhodou je fakturace přímo z aplikace mobilního telefonu s možností QR kódu pro rychlé proplacení. Air Bank si za podnikatelský účet nebere žádné poplatky. Vše je tedy zdarma a bez podmínek a to včetně plateb v tuzemsku i v zahraničí. I s podnikatelským účtem klient dosáhne na bonusový úrok

6. Podnikatelský spořící účet

Jak již názvu vyplývá, jedná se o spořící účet, který je určen především podnikatelům. Na tento produkt se vztahují podobné podmínky jako u stejnojmenného produktu pro fyzické osoby.

7. Cizoměnové účty

V Air Bank můžete mít účet vedený jak v českých korunách, tak i v eurech a dolarech. Cizoměnový účet si lze zařídit jak na pobočce, tak i v mobilní aplikaci My Air. Cizoměnové účty jsou vhodné spíše k devizám. Bankomaty a vkladomaty banky totiž podporují jen české koruny. Vybírat je tedy vhodné spíše v zahraničí.

Typický vzhled pobočky Air Bank, zdroj: airbank.cz

Investice

Jako přes jinou banku, i přes Air Bank se dá investovat. Banka nabízí pestré investiční služby, především přes třetí stranu. Za zmínku stojí Investice Portu, která je vhodná na dobu alespoň 3 let. Investiční portfolio je na vás a vy, si zodpovídáte za výnos a případné riziko. U této služby je výhodou, že máte peníze dostupné kdykoli je potřebujete (zpravidla několika dní). Zonky rentiér, je zase služba, kterou Air Bank poskytuje svým klientům přes společnost Zonky. Princip je v tomto případě jednoduchý. Zpravidla půjčujete peníze lidem, jako to dělá banka. Toto investování je vhodné už na 1 rok a peníze máte k dispozici do 3 pracovních dnů. Očekávaný výnos dle Air bank je okolo 5,79 % ročně. Zda má ale tato investice smysl, záleží na každém čtenáři zvlášť.

Air bank dále nabízí podílové fondy, kde máte možnost zhodnotit vaše finance během 2 let. Tyto fondy se vyplatí lidem a klientům, kteří se vyznají v investování a jsou ochotni více riskovat.

Pojištění

Hlavní výhodou pojištění je přímé a jednoduché sjednání v aplikaci My Air. Nemusíte tedy složitě zadávat číslo účtu. Peníze se Vám strhnou automaticky při sjednání v aplikaci. V My Air se dá jednoduše sjednat:

V případě nějaké škody a po dodání potřebných dokumentů, Air bank vyplatí pojistné plnění v rozmezí 9 dnů.

zdroj: airbank.cz