Články autora: Táňa Rožková

Na pozici FX dealera u společnosti Citfin působí již od roku 2017. Zabývá se zahraniční politikou, devizovým trhem a věnuje se analýze makroekonomických dat.

Fandíte hokeji?

V pátek si všichni fandové českého hokeje naordinovali povinnou přestávku, tak zbylo více času na nějaké to devizové zpravodajství.

Kdo neskáče, není Čech

Nálada amerických spotřebitelů se mírně zhoršila, naopak vzrostla inflační očekávání. Co na to říkají členové FOMC? Čekají na inflaci!

Hrdliččin zval ku zprávě hlas

Data z amerického trhu práce zklamala. V dubnu vzrostla nezaměstnanost a snížila se dynamika růstu mezd. Blíží se první snížení sazeb?

Od Tokia po Michigan

Masové výprodeje japonského jenu, ten je proti americkému dolaru nejslabší za posledních 34 let. Fedem preferovaný inflační ukazatel PCE.

Bitcoinové třesky plesky

Těžba Bitcoinů zpomaluje. Geopolitická šarvátka na Středním východě zamávala trhy a krátkodobě ovlivnila ceny zlata a ropy.

Středa! Inflace třeba?

Index cen výrobců v tuzemsku stagnuje a tím napomáhá k domácí stabilitě cen. Jak dopadla finální inflace v eurozóně?

Není pátek jako pátek

Silná data z amerického trhu práce poukazují na dobrou kondici americké ekonomiky a oddalují proces snižování sazeb.

Hody, hody a zavřené trhy

Dorazila předběžná čísla o březnové inflaci z Francie. V centru pozornosti amerického Fedu index PCE a následné poselství Jerome Powella.

Fotbal a data

Je zlepšující se Ifo index v Německu obratem k lepšímu? Blíží se ono pomyslné odražení ode dna německého hospodářství?

Přidej cihlu k cihle, postav třeba zeď

České stavebnictví zaostává za Evropou, nedaří se ani tuzemskému průmyslu. Ekonomické výsledky v USA jsou poměrně příznivé.

V Americe střídavě oblačno

Maloobchodní tržby v USA rostou pomaleji, než se čekalo. Je americký spotřebitel s penězi v koncích? Inflační tlaky v USA nadále…

Drahé ženy!

Zaměřeno na nezaměstnanost u nás a v USA. V centru pozornosti se ocitla data z amerického trhu práce. Výsledky byly jako obvykle smíšené.